Židle POFIT - první High Tech židle na světě vybavená Bluetooth

 

Ergonomická židle POFIT je High Tech židle, která jako první na světě pomocí funkce Bluetooth komunikuje s uživatelem přes aplikaci staženou v tabletu nebo telefonu.

 

Každý rozumný člověk touží touží a upřímně si přeje především pevné zdraví. Zdraví své a svých blízkých. Ne nadarmo si připíjíme na zdraví.

V oblasti ergonomie sezení bohužel panuje jeden nepříjemný nešvar. Mnoho lidí sedí na poměrně kvalitních židlích, a přesto je bolí záda nebo jsou z nějakého důvodu nespokojení. Čím to? Důvod je obvykle stále stejný a velice prostý. Ani ta sebelepší židle Vám od bolestí nepomůže, pokud jí nebudete umět nastavit a nebudete v ní správně sedět. 

Ostatně o tom, jak důležité je umět si správně nastavit židli, jsme psali dříve v článku Jak na židli správně sedět

V čem je tedy židle POFIT tak vyjímečná oproti jiným ergonomickým židlím? Jde především o to, že Pofit je první židle na světě, která je schopná uživatele informovat a varovat před špatným nastavením židle nebo nesprávným sezením. Tato nadmíru užitečná funkce je možná díky propojení unikátní bionické opory páteře integrované do opěráku židle, která přes rozhraní Bluetooth komunikuje se speciální aplikací v mobilním telefonu. 

Pojďme se tedy podívat na hlavní přednosti a výhody ergonomické židle Pofit podrobněji. 

 

Perfektní ergonomie sezení jako klíč k úspěchu

Díky pokročilým technologiím bylo možné vyvinout speciální bionickou část, která poskytuje dokonalou oporu bederní páteři. Klíčovou funkcionalitu židle POFIT je poskytnutí 100% opory páteře, na rozdíl od podpory jednotlivých částí, jak je to běžné u obyčejných pracovních židlí.

Židle POFIT - opora páteře


                                                     

Ergonomický opěrák s HI-TECH funkcemi BIONICKÁ PÁTEŘ a LIVEMOTION

Do vysokého ergonomicky tvarovaného opěráku jsou integrovány HI-TECH funkce jako LIVEMOTION a speciální bionická podpora páteře, tzv. všesměrové & dvoukřídlé podpěrky.

 

Celkem 20 všesměrových & dvoukřídlých podpěrek bionické páteře poskytuje jemnou oporu několika skupinám zádových svalů a chrání je tak před namáháním. Polohu a tvar bionické páteře lze přitom plynule měnit tak, aby poskytovala nejvyšší možný komfort práce při sezení.  

Funkce LIVEMOTION navíc automaticky sleduje a podepírá bederní a křížovou část páteře v jakékoliv pracovní poloze (náklonu) při sezení.                                            

Bionická páteř aktuálně představuje jedno z nejlepších řešení prevence bolesti zad a bederní páteře při sezení na kancelářských židlích. Dynamické odlehčení tlaku vyvíjeného na páteř, všestranné podpěry pro zádové svaly a systém sledování bederní páteře LIVEMOTION poskytují dokonalou a pohodlnou oporu zad uživatele, včetně skupin páteřních a zádových svalů.

 

POFIT Bionická páteř poskytuje více než 100% oporu celé páteře prostřednictvím plné podporu 3 hrudních plotének páteře, 5 bederních plotének páteře a 1 ploténky křížové páteře a nikoliv pouze pomocí podpory plotének v izolovaných bodech. Právě opora celé délky páteře může snížit bolesti zad, která je způsobena dlouhodobým sezením na židli v pracovní době. Zvolené řešení navíc umožňuje, aby si správnou oporu páteře nastavil téměř každý. 

 

 Základ židle a síťovina

Rám sedáku i opěradla tvoří elegantní a velice pevný rám, na který je napnutá vysoce kvalitní prodyšná síťovina. Ta nejen zabraňuje přehřívání těla, ale také zvyšuje komfort a hygienu sezení.

Automatická synchronní mechanika pro dynamické sezení

Židle je vybavena novou generací synchronní mechaniky. Ta podle hmotnosti sedícího automaticky nastaví optimální odpor zádům sedícího. Je možné volit mezi přirozeným (uvolněným) odporem zad, nebo zvolit režim kladoucí silnější odpor zádům při dynamickém sezení.

Pohodlné područky a loketníky

Součástí židle jsou pohodlné výškově nastavitelné područky. Měkké loketníky lze nastavit do stran i do hloubky tak, aby předloktí pohodlně spočívalo na opěrákách a došlo tak k odlehčení ramen sedícího uživatele.

Posun sedáku

Rovněž dlouhonozí uživatelé nepřijdou díky funkci nastavení hloubky sedáku zkrátka. Jejich stehna budou mít plnou oporu.

5D opěrka hlavy

5D (dvě výšky, náklon, úhel a tvar) nastavitelná opěrka hlavy vyhovuje uživatelům s různou výškou postavy (150-190 cm) i různým tvarem hlavy.

 

 

INTELIGENTNÍ TECHNOLOGIE PRO DOKONALÉ VYUŽITÍ ŽIDLE A ZDRAVÉ SEZENÍ

Konečně se dostáváme k funkcím, které potěší nejednoho "hračičku". A tou je možnost stažení speciální aplikace do mobilního telefonu, která se dokáže pomocí Bluetooth spojit s Vaší novou židli POFIT.

Židle Pofit je totiž první židle na světě, která díky propojení židle se speciální mobilní aplikací dokáže informovat uživatele, aby si upravil nastavení židle a vytvořil si tak správné návyky pro zdravé sezení, a to prostřednictvím 5 funkcí:

 

VAROVÁNÍ PŘI ŠPATNÉM DRŽENÍ TĚLA

Aplikace dokáže detekovat nesprávnou polohu při sezení a odeslat varovnou zprávu do telefonu. Zobrazení hlášení lze nastavit na každé 3, 5 nebo 10 minut.

VAROVÁNÍ PŘI DLOUHODOBÉM SEZENÍ

Aplikace automaticky detekuje stav Vaších denních aktivit a pošle zprávu, která Vám připomene, že se máte pohybovat a relaxovat, pokud sedíte příliš dlouho. Lze nastavit cyklus varování na 2, 3 nebo 4 hodiny.

VYHODNOCOVÁNÍ DRŽENÍ TĚLA PŘI SEZENÍ

Kolik času během 3 - 8 hodin sedíte správně a kolik špatně? Díky velkému množství dat může aplikace  tento čas analyzovat a poslat Vám zprávu s vyhodnocením na telefon. Tato funkce pomáhá uživatelům vytvořit si správné a zdravé návyky při sezení

NASTAVENÍ OCHRANY BEDERNÍ PÁTEŘE

Pomoci rozsáhlé analýzy dat může aplikace zjistit a poradit Vám nejlepší polohu pro ochranu bederní páteře

STATISTIKY DRŽENÍ TĚLA PŘI SEZENÍ

Tato funkce umožňuje zobrazit stav držení těla během jednoho týdne nebo jednoho měsíce. Zaznamenává celkovou dobu sezení, dobu správného sezení a dobu sezení ve 2 nesprávných polohách.

 

Židle POFIT - funkce


PROHLÉDNĚTE SI AKTUÁLNÍ NABÍDKU ŽIDLÍ POFIT Přidat komentář


Poslední články

 • 22. 3. 2021 17:42:57

  HOME OFFICE od Rafni

  Potřebujete podpořit své zaměstnance ergonomickým a efektivním vybavením home office? Hledáte praktické nebo designové vybavení kanceláře či učebny? Máme pro Vás řešení!

 • 19. 1. 2021 13:59:06

  Novinka - Kolekce SPOT

  LD Seating přichází s další novinkou. Tentokrát se jedná o kolekci jednoduchých čalouněných taburetů a stolků, která se hodí vytvoření minimalistického odpočinkového místa v kanceláři, ale také jako s

 • 23. 11. 2020 14:01:25

  Nová stolní podnož LINAK - Desk Frame 2

  Představujeme novou elektricky nastavitelnou podnož od společnosti LINAK s dvojstupňovým sloupkem zvládajícím velké zatížení.

Tagy