Herní židle Venom a Raptor- speciální předvánoční nabídka

Herní židle kladou samozřejmě velký důraz na ergonomii sezení. Pro intenzivní hraní her ale i pro práci dlouhodobějšího charakteru na PC jsou tak jedním z ideálních řešení. Herní židle eliminují bolesti zad, díky promyšlenému provedení područek přináší pohodlí Vašim rukám a jejich sportovní design dokáže zatraktivnit nudnou kancelář. Nespornou výhodou je také materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Naši kompletní nabídku herních židlí si můžete prohlédnout zde.

Herní židle Venom

Židli Venom nechybí styl a díky svému robustnímu provedení je vhodná i pro profesionální hráče. Vnitřní konstrukci tvoří kovový rám, který zvyšuje tuhost židle. Ta zajišťuje sedícímu maximální stabilitu, což je u herní židle jedním ze základních předpokladů. Výšku židle obstarává kvalitní plynový píst, který je zasazen do pětiramenného nylonového kříže pro větší pevnost vyztuženým skelným vláknem. Toto zpevnění je řešením pro nížší váhu židle. Chromovaný či kovový kříž by v kombinaci s vniřním rámem značně zvýšil celkovou hmotnost židle, která je příjemných 20 kg a snese váhu 130 kg. Správná ergonomie je zajištěna bočním vedením sedáku a opěráku i výškově nastavitelným bederním polštářkem. Oporu rukou obstáravají výškově nastavitelné područky s měkčenou dotykovou plochou. Synchronní mechanismus židle ovládaný klasickým plastovým šroubem je vylepšený funkcí RSI.

 

Mechanika 

Židle Venom je vybavena houpací synchronní mechanikou s nastavitelnou silou protiváhy, která umožňuje plynulou proměnu úhlu sedáku a opěráku. Takto upravená synchronní mechanika (RSI- Repetition Strain Injury) eliminuje postižení a bolesti zad. Ty bývají následkem opakovaných pohybů malého rozsahu při práci s počítačem. Tyto pohyby jsou charakteristické především pro hráče PC her. Houpací synchronní mechanika RSI také předchází trvalému statickému napětí svalů pomocí tzv. aktivního posezení u počítače- častá změna polohy těla. Aretace (možnost zablokování židle) je možná v přímé poloze pomocí plastového šroubu pod sedákem. Možnost aretace je 95-110 stupňů

Čalounění

Židle je potažená PU kůží černé barvy s bílým vzorem. PU kůže je ekologicky plnohodnotnou a levnější náhradou originální kůže. Její výhodou je především trvanlivost a snadná omyvatelnost s vyšší odolností proti agresivnějším saponátům. PU kůže se vyrábí z mikrovláken a je vzhledem i na dotek téměř k nerozeznání od pravé kůže.

 

Ergonomie

Kromě Houpacího synchronního mechanismu RSI je židle vybavená bočním vedení sedáku a opěráku. To ještě více podporuje vzpřímené sezení, které minimálně zatěžuje tělo při dlouhodobém sezení a zmírňuje bolesti způsobené dlouhým sezením. Samozřejmostí ergonomické výbavy židle je výškově nastavitelný bederní polštářek a výškově nastavitelné područky s měkčenou dotykovou plochou. Pro větší pohodlí je opěrák židle doplněný odnímatelným hlavovým polštářkem, který příjde vhod při krátkém odpočinku.

Kříž a kolečka

Židle stojí na pětiramenném nylonovém kříži o průměru 700 mm, který je vyztužený skelným vláknem. Toto řešení neubírá nic na nosnosti a pevnosti židle, ale snižuje její hmotnost. Skelná vlákna se běžně používají například ve stavebnictví. Metod výroby skélného vlákna je několik. K nejběžnějším patří zvlákňování skla přes trysky- tavené sklo se protahuje přes platinové trysky. Kromě pevnosti je pro skelné vlákno charakteristická jeho nehořlavost. Kříž je tak velmi odolný. Jeho sympatickým doplňkem je také bílé protiskluzové zakončení u všech pěti ramen. 60 mm designová kolečka jsou pogumovaná a hodí se tak pro všechny typy podlah.

Židle Venom byla navržena ve spolupráci s českou společností WarHouse Gaming s.r.o. Jak název napovídá, jedná se o firmu, která má velmi blízko k hráčům PC her. Tvoří ji především profesionálové, kteří se pohybují v designu a výrobě sedacího nábytku. Společně s odborníky na ergonomii ze společnosti Antares vytvořili originální a cenově dostupnou herní židli , která splňuje všechny požadavky zdravého sezení a vyniká sportovním designem, který je promyšlen do nejmenšího detailu.

Židli si prohlédněte zde: Venom (e-shop Rafni)

Herní židle Raptor

Židle Raptor je takovou menší sestřičkou židle Venom. To ovšem neznamená žádný handicap v oblasti pohodlného sezení nebo ergonomie. Naopak. Výjimečnou vlastností židle je černo-červený vrstvený potah z PU kůže. Ten velice dobře odvádí tělesné teplo, takže zpocená záda při adrenalinové PC hře jsou minulostí. Výrazně tvarovaný sedák i opěrák Vám dopřeje pohodlné sezení a zajistí dostatečnou oporu zad. Stejně jako u židle Venom nechybí boční vedení sedáku a opěráku a čalouněné područky s měkčenou dotykovou plochou. Podstatně menší hmotnost (14,5 kg) snižuje nosnost židle na dostatečných 120 kg. Také toto herní křeslo má robustní konstrukci, která stojí na velmi pevném pětiramenném plastovém kříži se standardními kolečky s průměrem 50 mm.

Herní židle Raptor je vybavena houpacím mechanismem, který umožňuje plynulou změnu úhlu sezení s nastavitelnou silou protiváhy a aretací v základní poloze. Mechanika se ovládá klasicky boční pákou pod sedákem. Ta zároveň slouží k nastavení výšky sedu. Sílu protiváhy lze nastavit jednoduše plastovým šroubem.

Židli si prohlédněte zde: Raptor (e-shop Rafni)

Vánoční nadílku si cenově zvýhodněnými židlemi Venom a Raptor můžete obohatit do 23.12.2020 nebo do vyprodání zásob

 

 

 

 


Poslední články

Tagy