Novinka - Ochranné podložky Ecoblue® (nejen) pod židle

Ochranné podložky Ecoblue®

Ochranné podložky Ecoblue s protiskluzovou vrstvou jsou vyráběny z ekologického a recyklovatelného PET materiálu, který je absolutně zdravotně nezávadný a používá se i v potravinářském průmyslu. Absence PVC způsobuje, že podložka je bez zápachu a je vhodná i pro alergiky. Je vyvinutá tak, aby byla co nejvíce odolná proti otlakům od koleček i proti poškrábání. Lze ji bez problému použít i na podlahu s vnitřním vytápěním - podložka obsahuje prvky polykarbonátu a je ohnivzdorná. Velkou předností podložek Ecoblue je také malá tloušťka. Na tvrdé podlahy stačí necelé 2 mm a pro koberce jsou k dispozici podložky o tloušťce 2,1 - 2,5 mm (záleží na charakteristice koberce- viz. níže). Ochranné podložky Ecoblue splňují normy DIN EN 425 (odolnost proti opotřebení pružné a laminátové podlahové krytiny způsobené pohybem kolečkové židle) a DIN EN ISO 13287 (odolnost proti skluzu). Podložka je malým, ale velmi praktickým doplňkem nejenom ke kancelářským židlím a na ergonomické pracoviště, ale i do bytu, kde se dá využít jako podklad pod skříňku, podložka pod květináč nebo jako ochrana koberce při občasném velkém vytížení. Podložka je průhledná, takže nikterak neruší okolí a styl místnosti.

Podložku Ecoblue Vám dodáme každou samostatně zabalenou do PVC fólie s vloženou kartónovou prokládkou. Pro přepravu je podložka srolována a odeslána v pevné krabici z třívrstvé lepenky o rozměrech 36 x 50 x 123 cm. Balení je součástí ceny každé položky.

 

Ochranné podložky pod židle obecně

Účelem podložky pod kancelářskou židli je především ochrana podlahy nebo koberce před mechanickým poškozením. Je konstruovaná tak, že umožňuje hladký pohyb koleček kancelářských židlí a zároveň eliminuje rušivé zvuky, které při manipulaci s židlí vznikají. Díky povrchu některých podložek také není nutno na židli montovat kolečka pro měkké povrchy i když je kancelář vybavena kobercem. V těchto případech si tedy vystačíme s kolečky pro tvrdé podlahy, které jsou ve standardní výbavě většiny kancelářských židlí. Nezanedbatelnou výhodou skoro všech ochranných podložek, bez ohledu na materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je absence jakéhokoliv zápachu a především antialergenost. Tvarů a rozměrů podložek je opravdu nespočetné množství. Podložku je tak možno využít u každého kancelářského křesla, skříňky ale třeba i v dětském pokoji, nebo jako podklad pod nápojový automat.

Jak vybrat tu správnou podložku?

Vzhledem k existenci dvou podlahových povrchů, tedy obecně měkkého a tvrdého, volíme podložku na koberec nebo podložku na tvrdou podlahu. Podložky pod židle na koberec jsou opatřeny speciálními mikrohroty, které je udrží na místě a zároveň koberec nijak nepoškodí. Podložky pro koberec bývají o něco silnější a není vhodné je používat na tvrdé povrchy (například parkety). Tyto podlahy by mohly právě hroty poškodit. Pro maximální efekt ochrany měkkého povrchu je důležitá tloušťka podložky, respektive mikrohroty. Podložka musí mít stejnou výšku jako vlas Vašeho koberce. Tyto informace uvadí výrobce u každého produktu.

Podložky pod židle na tvrdou podlahu jsou využívány pro všechny pevné povrchy - parkety, linolea, plovoucí podlaha atd. Jsou ze spodní strany vybaveny protiskluzovým povrchem, který je spolehlivě drží na svém místě. 

 

Pro jaký materiál se rozhodnout? 

Ochrana všech podlahových povrchů je samozřejmě standardní a nejvýraznější vlastností všech podložek. Některé podložky však díky materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, vynikají i dalším  vlastnostmi. 

Plastové podložky - výborně tlumí hluk a mají dlouhou životnost. Plast je recyklovatelný.

Gumové podložky - mají protiskluzové vlastnosti i na hladkém povrchu.

Textilní podložky - zajišťují velmi tichý pohyb koleček po podlaze a ze spodní strany většinou mívají protiskluzovou vrstvu.

Pro vytápěné podlahy jsou určeny ohnivzdorné podložky z polykarbonátu nebo z PE (termoplast).

 

Rozměr, tvar a barva

Jelikož je na trhu k dispozici bohatý výběr velikostí i tvarů, záleží plně na Vás, čemu dáte přednost. V zásadě ale platí, že čím větší židle, tím větší podložka. Nejčastěji je využíván čtverec o velikosti 120 x 120 cm nebo obdelník s rozměry 120 x 150 cm. Velikost a tvar  je ale důležité vybírat podle prostorových dispozic Vašeho pracovního místa. Podložka pod židli by se měla vejít pod psací stůl a zasahovat i před něj- tedy tam, kam až s židlí manipulujete. Pokud je Váš "operační" prostor velký je vhodné zakoupit podložku větší, nebo rovnou dvě. Mimo kryté místo s židlí jezdit nedoporučujeme - může hrozit nejenom deformace podložky samotné, ale i poškození koleček židle a samozřejmě i nechráněného povrchu. Čtvercová nebo obdelníková podložka je - jak bylo řečeno - nejčastěji používanou variantou. Podložka ve tvaru kruhu kopíruje tvar nohou (kříže) židle a šetří místo. Je vhodná pro menší pracovní prostor. Netradiční ochranné podložky ve tvaru T nebo L jsou určené k rohovým pracovním stolům nebo do různě zúžených míst.

Barva ochranné podložky je nejčastěji čirá (průhledná). Esteticky nijak nenarušuje prostředí místnosti zvláště pokud je prostor vybaven vkusnou a hezkou podlahou. Samozřejmě ale existují i podložky neprůhledné. Jednobarevné, vícebarevné i s různými ornamenty. Díky těmto vlastnostem lze například zvýraznit rozdělení pracovního prostoru nebo prostě jen dát Vašemu místu styl.

Ochrannou podlažku také doporučujeme jako doplněk Vašeho ergonomického pracovního místa

Ochranné podložky na stůl 

Jsou rovněž jako podložky pod židle vyrobeny z antialergenních a recyklovatelných materiálů (Makrolon ®). Nevylučují zápach ani toxické chemikálie. Nejčastější rozměry 50 x 70 cm dostatečně pokryjí Vaši pracovní plochu na pracovní desce. Podložky jsou samozřejmě vysoce protiskluzové (povrch VAB®) a odolné proti mechanickému poškození. Snadná omyvatelnost je samozřejmostí, takže se nemusíte bát následků neplánovaného pohybu ruky s tužkou nebo s fixou. Také stejně jako u podložek pro židle převládá transparentní barva, která nenaruší vzhled Vašeho stolu. Na trhu jsou ovšem i barevné či obrázkové varianty, které ocení třeba děti ve svém pokoji. Ochranná podložka na stůl bývá velmi lehká (cca 1 kg) a její hrany jsou oblé. Tím zabraňují nechtěnému poranění ruky.

Ochrannou podlažku na stolní desku také doporučujeme jako doplněk Vašeho ergonomického pracovního místa.

 

 

 

 


Poslední články

 • 22. 3. 2021 17:42:57

  HOME OFFICE od Rafni

  Potřebujete podpořit své zaměstnance ergonomickým a efektivním vybavením home office? Hledáte praktické nebo designové vybavení kanceláře či učebny? Máme pro Vás řešení!

 • 19. 1. 2021 13:59:06

  Novinka - Kolekce SPOT

  LD Seating přichází s další novinkou. Tentokrát se jedná o kolekci jednoduchých čalouněných taburetů a stolků, která se hodí vytvoření minimalistického odpočinkového místa v kanceláři, ale také jako s

 • 23. 11. 2020 14:01:25

  Nová stolní podnož LINAK - Desk Frame 2

  Představujeme novou elektricky nastavitelnou podnož od společnosti LINAK s dvojstupňovým sloupkem zvládajícím velké zatížení.

Tagy