Nová stolní podnož LINAK - Desk Frame 2

Výškově nastavitelné stoly jsou znakem dalšího stupně ergonomie Vašeho pracoviště. Více o nich si můžete přečíst zde. Dánská polečnost LINAK je zkušeným matadorem v této oblasti. Firma se ale zábývá vývojem a výrobou lineárních pohonů například pro solární panely nebo invalidní vozíky. A právě u invalidního vozíku byl v roce 1979 poprvé použit lineární elektromotor - tedy motor, který vykonává posuvný pohyb. Nejen pro nábytek tak společnost LINAK do dnešních dnů neustále vyvíjí a inovuje polohovací a zvedací mechanismy. 

Elektrická stolní podnož Desk Frame (DL2) je rámovým řešením pro konstrukci stolu s dvěma nohama. Podnož je vybavena na rozdíl od dalších modelů řady DL  jedním předinstalovaným motorem. Což ovšem neznamená nižší výkon. Trojstupňové sloupky zvládnou plynulý zdvih se zatížením 160 kg. Podnož lze osadit deskou o rozměrech až 183 x 100 cm. Vývojáři tohoto nového modelu mysleli také na design. Výsledkem je obdelníkový horní rám "Beam" ve kterém je integrován elektromotor spolu s kabeláží. Pod deskou stolu, v nosníku, je tak srdce podnože skryto, což je samozřejmě také velmi praktické - nikde nevisí žádné kabely. 

Výška teleskopické podnože je v plně zasunutém stavu 60 cm a při maximálním zdvihu pak 126 cm. To znamená, že je vhodná téměř pro každého uživatele. Například při výšce postavy 154 cm je vhodná výška stolu při sedu 64 cm a ve stoje 93 cm. Naopak pokud měříte 194 cm, vyroste s Vámi podnož na 82 cm (při sedu) nebo na 120 cm v případě práce ve stoje. 

Desk Frame 2 je také charakteristická svým čistým designem. Konstrukce nemá žádné viditelné prolisy ani otvory a veškerá elektronika, jak již bylo zmíněno, je integrována do horního rámu na jehož těle jsou viditelné pouze otvory pro připojení ovladače a napájecího kabelu. Zvedací obdelníkové sloupky o rozměru 147 x 194 mm mají neviditelná kluzká ramena. Jsou kompatibilní s kompletní nabídkou kontrolboxů a ovladačů DESKLINE (například DPG nebo DPF). Sloupek tedy může také fungovat jako samostatný systém nebo v kombinaci více sloupků v paralelním uspořádání. Jeho zvedací rychlost je až 20 mm/s s maximálním zatížením (včetně desky stolku) 160 kg.

Další nespornou výhodou podnože DL2 je velmi snadná a intuitivní montáž - Kick & Click™. Veškeré komponenty jsou upravené a vyrobené tak, že je stačí nacvaknout či zasunout. Pouze patky stolu LINAK DL Feet™ se připevňují několika šrouby. Celou montáž podnože spolu s deskou si můžete prohlédnout v instruktážním videu přímo v naší nabídce.

Proti možnému poškození mechanismu případnými překážkami je podnož vybavena antikolizní technologií Desk Sensor™. Jedná se o gyroskopický senzor snímající pevné i měkké překážky. Dodává se v podobě externího zásuvného modulu a je kompatibilní s většinou systémů LINAK.

Podnož DL2 umožňuje využít mnoho rozměrů stolních desek. Minimální velikost lze použít 120 x 70 cm. Největší možný rozměr je pak 183 x100 cm. Tloušťku desky doporučujeme minimálně 21 mm. V příčnících podnože jsou již předvrtané díry pro úchyt stolní desky. Originální vruty pro její montáž jsou součástí balení.

 

Podnož Desk Frame 2 je k dispozici v několika barvách a rádi Vám ji představíme v našem showroomu.

 

 

 

 


Poslední články

 • 22. 3. 2021 17:42:57

  HOME OFFICE od Rafni

  Potřebujete podpořit své zaměstnance ergonomickým a efektivním vybavením home office? Hledáte praktické nebo designové vybavení kanceláře či učebny? Máme pro Vás řešení!

 • 19. 1. 2021 13:59:06

  Novinka - Kolekce SPOT

  LD Seating přichází s další novinkou. Tentokrát se jedná o kolekci jednoduchých čalouněných taburetů a stolků, která se hodí vytvoření minimalistického odpočinkového místa v kanceláři, ale také jako s

 • 23. 11. 2020 14:01:25

  Nová stolní podnož LINAK - Desk Frame 2

  Představujeme novou elektricky nastavitelnou podnož od společnosti LINAK s dvojstupňovým sloupkem zvládajícím velké zatížení.

Tagy