Proč by jste měli uvažovat o nákupu balanční žildle?

Mnoho lidí si stěžuje na bolesti zad. Příčinou je nejčastěji dlouhé a statické sezení. Abychom se cítili lépe, je potřeba si osvojit aktivní sezení.

Lidské tělo bylo stvořeno k pohybu.  Našich přibližně 50 bilionů buněk vyžaduje neustálou výměnu kyslíku, vody a živiny musí být transportovány prostřednictvím krve do tkání a do svalových buněk.

Pohyb hraje v tomto procesu rozhodující roli. Povzbuzuje cirkulaci krve, a pomáhá tak vyživovat naše buňky.

Nesmírně důležitou součástí páteře jsou meziobratlové ploténky. Jak již napovídá samotný název, ploténky se nacházejí mezi obratli. Meziobratlové ploténky stabilizují páteř a zároveň ji činí pružnou. Umožňují obratlům rotaci, ohýbání i kombinaci těchto dvou pohybů. Ploténky fungují jako tlumiče nárazů a rovnoměrně rozkládají tlak a nárazy.

Nevětší míru přirozeného pohybu při sezení nabízejí kvalitní balanční židle. 

Jak na židli správně sedět

Jak na židli správně sedět

K čemu je dobrá židle, když ji neumíme nastavit a správně používat ?  A jak často se tak skutečně děje... 

Vidíme to hlavně u pracovníků ve firmách. Lidé si stěžují na špatné židle a problémy z toho plynoucí.  Ó ano, mnohdy sedí na skutečných příšernostech. 

Ale nezřídka mají lidé k dispozici až překvapivě kvalitní židle a přesto si stěžují. Řešení je přitom tak snadné. Nikdo lidem neřekl jak mají židli nastavit a jak na ní správně sedět.