Kancelářská židle Rapid A 185

Černá síťovina na opěráku, čalouněný sedák, opěrka hlavy, výklopné područky, kovový kříž, nosnost 120 kg, záruka 2 roky

Akce
Kancelářská židle Rapid A 185 Kancelářská židle Rapid A 185
Kancelářská židle Rapid A 185 Kancelářská židle Rapid A 185
Kancelářská židle Rapid A 185 Kancelářská židle Rapid A 185
Kancelářská židle Rapid A 185 Kancelářská židle Rapid A 185
Kód: 001.10-RAPID_A_185
Kancelářská židle Rapid A 185

Černá síťovina na opěráku, čalouněný sedák, opěrka hlavy, výklopné područky, kovový kříž, nosnost 120 kg, záruka 2 roky


Cena s DPH

5 130 Kč + DOPRAVA ZDARMA
Cena bez DPH
4 240 Kč
-10 %
SLEVA
Doporučená cena
5 700 Kč
Cena při platbě předem:
5 027 Kč
ušetříte 103 Kč

Skladová dostupnost

Výrobek vyrábíme na zakázku s přibližným termínem dodání: 14 dnů

Záruka:

24 měsíců

Výrobce:

PEŠKA

Způsob dopravy:

Standardní doprava

Zakázková výroba:

Ano


Sestavte si výrobek podle svých představ
Otevřete si konfigurátor a vyberte si vhodné barevné provedení, rozměry, detaily, atd.
Kancelářská židle Rapid A 185

Kancelářské křeslo RAPID (opěrák z prodyšné síťoviny, čalouněný sedák) je plně vybavené křeslo pro univerzální použití. Kancelářská křeslo je vhodné do domácnosti, ale také pro komerční využití v běžném kancelářském provozu.

Na první pohled křeslo zaujme elegantní vzdušnou konstrukcí. Opěrák křesla je potažený kvalitní síťovinou, díky které je i velmi dlouhé sezení komfortní. Sedák židle je čalouněný (potah i odstín možno vybrat v konfigurátoru).

Kancelářské křeslo je osazeno kvalitní synchronní mechanikou s několikanásobnou blokací a s nastavením síly přítlaku.

Základ křesla tvoří elegantní hliníkový leštěný kříž (efekt chrom).

 

Vlastnosti a výhody židle RAPID:

 • prodyšný opěrák i opěrka hlavy
 • čalouněný sedák (typ potahu i odstín si vyberete v konfigurátoru)
 • kvalitní hliníkový leštěný kříž
 • výborný synchronní mechanismus pro současný náklon sedáku i opěráku s několikanásobnou blokací
 • nastavení tuhosti houpání synchronního mechanismu pomocí šroubu ze spodní strany mechaniky pro plné využití dynamických vlastností křeslo
 • výklopné područe, měkké loketníky
 • výškové a úhlové nastavení podhlavníku pro dokonalé držení hlavy a ulehčení krční páteři
 • křeslo je vhodná pro postavy vysoké do cca 190 cm
 • nosnost 120 kg
 • záruka 2 roky


Rozměry a parametry:

 • celková výška: 110-125 cm
 • výška po sedák: 47-55 cm
 • hloubka sedáku: 51 cm
 • šířka: 63 cm
 • hmotnost 19,5 kg
 • nosnost: 120 kg

 

Židle se dodává v demontu. Součástí balení je jednoduchý a přehledný manuál. Samotná montáž je velice jednoduchá a rychlá.

Židle je určena pro jednosměnný provoz.

 
 • Kancelářská židle Rapid A 185
 • Kancelářská židle Rapid A 185
 • Kancelářská židle Rapid A 185
 • Kancelářská židle Rapid A 185
Jak se vyznat v mechanikách?

Může se zdát, že vyznat se v mechanikách kancelářských židlí a křesel je velmi složité. Opak je pravdou. Druhy mechanismů se dělí do třech skupin. Ovšem mnoho výrobců své mechaniky vylepšuje praktickými doplňky, které přispívají k jednoduššímu ovládání židle a k pohodlnému sezení. A dle těchto vylepšení mechanismy také pojmenovávají. Jedná se ale o tři základní mechaniky: houpací, synchronní a asynchronní. HOUPACÍ MECHANIKA je nejjednodušší typ mechaniky. Opěrák i sedák tvoří jeden celek. Lze nastavit sílu protiváhy dle hmotnosti sedícího, ale není možné nastavit sklon a výšku opěráku nebo posun sedáku. ASYNCHRONNÍ MECHANIKA je v drtivé většině výbavou běžných kancelářských židlí. Mechanismus, který je většinou ovládán třemi páčkami, umožňuje nezávislé nastavení sedáku a opěráku- ty netvoří jeden celek. Židle neumožňuje houpání. SYNCHRONNÍ MECHANIKOU jsou většinou osazeny dražší kancelářské židle, které zároveň splňují všechny nároky na ergonomii a komfort sezení. Tato židle se vždy "přizpůsobí" v rámci předem určeného nastavení tělu a zajistí co možná nejzdravější sezení. Mechanismus podporuje DYNAMICKÉ SEZENÍ. Synchronní mechanika také umožňuje aretaci opěráku v určité poloze a nastavení síly protiváhy dle hmotnosti- tedy to, do jaké míry se lze na židli houpat. Chcete se o křeslových mechanikách dozvědět více? ZDE NAJDETE VŠECHNY INFORMACE. Na našem blogu také poradíme JAK VYBRAT KANCELÁŘSKOU ŽIDLI Vám na míru.

O mechanikách Peška

SYNCHRONNÍ MECHANISMUS  je ideální pro správnou ergonomii sezení. Umožňuje aretaci (zajištění) nejčastěji ve 4 polohách a závislé naklápění sedáku a opěráku. Úpravy sklonu se provádí nejčastěji páčkou, která je umístěna na okraji sedáku. Tento mechanismus má většinou také možnost nastavení protiváhy. Tuto funkci ovládá šroub umístěný na spodní straně sedáku.

HOUPACÍ MECHANISMUS H1 je ovládán jednou pákou, která zároveň zajišťuje výškové nastavení židle (plynový píst). Umožňuje houpání s nastavitelnou silou protiváhy a aretací v základní poloze. Síla protiváhy se nastavuje šroubem na spodní straně sedáku.

HOUPACÍ MECHANISMUS H2 Umožňuje houpání s nastavitelnou silou protiváhy a ovládá se dvěma pákami. Jedna slouží k nastavení výšky židle, druhá slouží k nastavení aretace. Ta je možná v 5 polohách. Síla protiváhy se nastavuje šroubem na spodní straně sedáku.

Tyto mechanismy mohou být, většinou na objednávku, doplněné dalšími prvky:

POSUV SEDÁKU: Zmenšení nebo zvětšení hloubky sedu v rozmezí 5 cm.

UP-DOWN: Jde o pohodlnější ovládání nastavení výšky opěráku. U kancelářských židlí nižší třídy se výška opěráku nastavuje pomocí šroubu. Židle se systémem UP-DOWN žádný šroub nemá. Uvnitř opěráku je mechanismus, kterým lze jeho výšku nastavit prostým úchopem do požadované pozice. Uživatel tak nemusí vstávat ze židle. Opěrákem lze pohybovat pouze nahoru. Teprve až dosáhne nejvyššího bodu je možné ho posunout do nejnižšího bodu. Tímto je zabráněno nechtěnému klesnutí opěráku z nastavené polohy.

ANTIŠOKOVÝ SYSTÉM: Zabraňuje samovolnému navrácení opěráku při odjištění funkce naklápění. Aktivuje se pákou a tlakem těla uživatele

Peška - kvalitní české dílo

Firma Peška je jednou z mála českých firem, která se doslova z garáže dokázala propracovat na světový trh. A to díky nadšení zakladatele a majitele firmy Petra Pešky. V roce 1995 začal dovážet s kamarádem hotové židle a křesla ze zahraničí. Později ho rostoucí zájem o kvalitní kancelářské židle přivedl k rozhodnutí posunout se dál. Petr Peška investoval do nového výrobního areálu a vybudoval moderní provoz špičkové úrovně. Zakázky firma Peška dodává dnes téměř do celého světa. Své obchodní zastoupení má například v Mnichově nebo Londýně.

Společnost se zaměřuje především na ergonomii sezení. Sama vyvíjí ve spolupráci s ortopedy a fyzioterapeuty především balanční a zdravotní židle. Nejvýraznějším úspěchem je v tomto sektoru řada Ergo Flex, na jejíž systém vlastní firma patent. Dalšímí patenty je ozdoben systém Balance a aretační zámek Stop&Go.

Nabídku všech produktů od společnosti Peška si můžete prohlédnout zde.

Hodnocení produktu Kancelářská židle Rapid A 185
5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Počet zákazníků, kteří produkt koupili
0
Nahoru