Kancelářská židle Tokio (ZAK)

Černá síťovina, potah sedáku dle výběru, opěrka hlavy, bederní opěrka, područky, nosnost 130 kg, záruka 3 roky

 

Akce
Kancelářská židle Tokio (ZAK) Kancelářská židle Tokio (ZAK)
Kancelářská židle Tokio (ZAK) Kancelářská židle Tokio (ZAK)
Kancelářská židle Tokio (ZAK) Kancelářská židle Tokio (ZAK)
Kód: 001.10-Tokio_UPH
Kancelářská židle Tokio (ZAK)

Černá síťovina, potah sedáku dle výběru, opěrka hlavy, bederní opěrka, područky, nosnost 130 kg, záruka 3 roky

 


Cena s DPH

7 469 Kč + DOPRAVA ZDARMA
Cena bez DPH
6 173 Kč
-10 %
SLEVA
Doporučená cena
8 301 Kč
Cena při platbě předem:
7 320 Kč
ušetříte 149 Kč

Skladová dostupnost

Výrobek vyrábíme na zakázku s přibližným termínem dodání: 14 dnů

Záruka:

36 měsíců

Výrobce:

PEŠKA

Způsob dopravy:

Standardní doprava

Zakázková výroba:

Ano


Sestavte si výrobek podle svých představ
Otevřete si konfigurátor a vyberte si vhodné barevné provedení, rozměry, detaily, atd.
Kancelářská židle Tokio (ZAK)

Kancelářská židle TOKIO UPH (je možné volit typ potahu a odstín pro sedák)  je oblíbená a moderní pracovní židle se síťovaným opěrákem..

Srdcem této moderní ergonomické židle je kvalitní synchronní mechanismus s blokací v několika polohách a s komfortní regulací tlaku protiváhy z boční strany. Mechanika je navíc doplněná také funkcí horizontálního posunu sedáku.. 

Vysoký opěrák je čalouněný do kvalitní černé samonosné síťoviny. Opěrák je doplněný o výškově nastavitelnou bederní opěrku zad i výškově nastavitelný podhlavník.

 

Všechny výhody a vlastnosti židle TOKIO UPH:

 • anatomicky tvarovaný opěrák potažený kvalitní prodyšnou síťovinou
 • integrovaná výškově nastavitelná bederní opěrka pro správnou podporu a držení zad v bederní oblasti
 • výškově nastavitelná opěrka hlavy čalouněná ekokůží
 • pohodlný čalouněný sedák, typ potahu i barevný odstín si zvolíte v konfigurátoru
 • synchronní mechanismus pro současný náklon sedáku i opěráku
 • komfortní boční nastavení tuhosti houpání synchronního mechanismu pro plné využití dynamických vlastností židle
 • výškově nastavitelné područe, loketníky nastavitelné hloubkově a do stran
 • elegantní plastový kříž s kovovými chromovanými kryktami
 • kolečka na koberec
 • doporučená maximální nosnost 130 kg
 • dopručená maximální výška postavy: 185 cm

 

Rozměry a parametry:

 • celková výška: 118-138 cm
 • výška po sedák: 51-61 cm
 • hloubka sedáku: 53-59 cm
 • šířka: 65 cm
 • hmotnost: 20 kg
 • nosnost: 130 kg

 

Židle se dodává v demontu. Součástí balení je jednoduchý a přehledný manuál. Samotná montáž je velice jednoduchá a rychlá.

Židle je určena pro jednosměnný provoz.

 

 • Kancelářská židle Tokio (ZAK)
 • Kancelářská židle Tokio (ZAK)
 • Kancelářská židle Tokio (ZAK)
Jak se vyznat v mechanikách?

Může se zdát, že vyznat se v mechanikách kancelářských židlí a křesel je velmi složité. Opak je pravdou. Druhy mechanismů se dělí do třech skupin. Ovšem mnoho výrobců své mechaniky vylepšuje praktickými doplňky, které přispívají k jednoduššímu ovládání židle a k pohodlnému sezení. A dle těchto vylepšení mechanismy také pojmenovávají. Jedná se ale o tři základní mechaniky: houpací, synchronní a asynchronní. HOUPACÍ MECHANIKA je nejjednodušší typ mechaniky. Opěrák i sedák tvoří jeden celek. Lze nastavit sílu protiváhy dle hmotnosti sedícího, ale není možné nastavit sklon a výšku opěráku nebo posun sedáku. ASYNCHRONNÍ MECHANIKA je v drtivé většině výbavou běžných kancelářských židlí. Mechanismus, který je většinou ovládán třemi páčkami, umožňuje nezávislé nastavení sedáku a opěráku- ty netvoří jeden celek. Židle neumožňuje houpání. SYNCHRONNÍ MECHANIKOU jsou většinou osazeny dražší kancelářské židle, které zároveň splňují všechny nároky na ergonomii a komfort sezení. Tato židle se vždy "přizpůsobí" v rámci předem určeného nastavení tělu a zajistí co možná nejzdravější sezení. Mechanismus podporuje DYNAMICKÉ SEZENÍ. Synchronní mechanika také umožňuje aretaci opěráku v určité poloze a nastavení síly protiváhy dle hmotnosti- tedy to, do jaké míry se lze na židli houpat. Chcete se o křeslových mechanikách dozvědět více? ZDE NAJDETE VŠECHNY INFORMACE. Na našem blogu také poradíme JAK VYBRAT KANCELÁŘSKOU ŽIDLI Vám na míru.

O mechanikách Peška

SYNCHRONNÍ MECHANISMUS  je ideální pro správnou ergonomii sezení. Umožňuje aretaci (zajištění) nejčastěji ve 4 polohách a závislé naklápění sedáku a opěráku. Úpravy sklonu se provádí nejčastěji páčkou, která je umístěna na okraji sedáku. Tento mechanismus má většinou také možnost nastavení protiváhy. Tuto funkci ovládá šroub umístěný na spodní straně sedáku.

HOUPACÍ MECHANISMUS H1 je ovládán jednou pákou, která zároveň zajišťuje výškové nastavení židle (plynový píst). Umožňuje houpání s nastavitelnou silou protiváhy a aretací v základní poloze. Síla protiváhy se nastavuje šroubem na spodní straně sedáku.

HOUPACÍ MECHANISMUS H2 Umožňuje houpání s nastavitelnou silou protiváhy a ovládá se dvěma pákami. Jedna slouží k nastavení výšky židle, druhá slouží k nastavení aretace. Ta je možná v 5 polohách. Síla protiváhy se nastavuje šroubem na spodní straně sedáku.

Tyto mechanismy mohou být, většinou na objednávku, doplněné dalšími prvky:

POSUV SEDÁKU: Zmenšení nebo zvětšení hloubky sedu v rozmezí 5 cm.

UP-DOWN: Jde o pohodlnější ovládání nastavení výšky opěráku. U kancelářských židlí nižší třídy se výška opěráku nastavuje pomocí šroubu. Židle se systémem UP-DOWN žádný šroub nemá. Uvnitř opěráku je mechanismus, kterým lze jeho výšku nastavit prostým úchopem do požadované pozice. Uživatel tak nemusí vstávat ze židle. Opěrákem lze pohybovat pouze nahoru. Teprve až dosáhne nejvyššího bodu je možné ho posunout do nejnižšího bodu. Tímto je zabráněno nechtěnému klesnutí opěráku z nastavené polohy.

ANTIŠOKOVÝ SYSTÉM: Zabraňuje samovolnému navrácení opěráku při odjištění funkce naklápění. Aktivuje se pákou a tlakem těla uživatele

Peška - kvalitní české dílo

Firma Peška je jednou z mála českých firem, která se doslova z garáže dokázala propracovat na světový trh. A to díky nadšení zakladatele a majitele firmy Petra Pešky. V roce 1995 začal dovážet s kamarádem hotové židle a křesla ze zahraničí. Později ho rostoucí zájem o kvalitní kancelářské židle přivedl k rozhodnutí posunout se dál. Petr Peška investoval do nového výrobního areálu a vybudoval moderní provoz špičkové úrovně. Zakázky firma Peška dodává dnes téměř do celého světa. Své obchodní zastoupení má například v Mnichově nebo Londýně.

Společnost se zaměřuje především na ergonomii sezení. Sama vyvíjí ve spolupráci s ortopedy a fyzioterapeuty především balanční a zdravotní židle. Nejvýraznějším úspěchem je v tomto sektoru řada Ergo Flex, na jejíž systém vlastní firma patent. Dalšímí patenty je ozdoben systém Balance a aretační zámek Stop&Go.

Nabídku všech produktů od společnosti Peška si můžete prohlédnout zde.

Základní parametry
 • Výška postavy
  180 cm
 • Nosnost
  130 kg
 • Područe
  Dle výběru
Hodnocení produktu Kancelářská židle Tokio (ZAK)
Průměrná známka na základě
0 hodnocení
4
Počet zákazníků, kteří produkt koupili
1
Nahoru