Kancelářské křeslo Sonet Lux 24 H

Zátěžové křeslo Sonet LUX 24H pro nonstop 24/7 provoz. Nosnost 150 kg.

Akce
Kancelářské křeslo Sonet Lux 24 H Kancelářské křeslo Sonet Lux 24 H
Kancelářské křeslo Sonet Lux 24 H Kancelářské křeslo Sonet Lux 24 H
Kancelářské křeslo Sonet Lux 24 H Kancelářské křeslo Sonet Lux 24 H
Kancelářské křeslo Sonet Lux 24 H Kancelářské křeslo Sonet Lux 24 H
Kód: 003.10-SONET_LUX_24_H
Kancelářské křeslo Sonet Lux 24 H

Zátěžové křeslo Sonet LUX 24H pro nonstop 24/7 provoz. Nosnost 150 kg.


Cena s DPH

14 399 Kč + DOPRAVA ZDARMA
Cena bez DPH
11 900 Kč
-10 %
SLEVA
Doporučená cena
15 999 Kč
Cena při platbě předem:
14 111 Kč
ušetříte 288 Kč
-
ks
+

Skladová dostupnost

Prodejna Brno:

0 ks

Záruka:

24 měsíců

Výrobce:

PEŠKA - židle a křesla s.r.o.

Způsob dopravy:

Standardní doprava

Zakázková výroba:

Ne


Kancelářské křeslo Sonet Lux 24 H

Zátěžové ergonomické křeslo Sonet LUX 24H

Oblíbené ergonomické pracovní křeslo, které je díky mimořádně pevné konstrukci vhodné pro nepřetržité provozy.

Křeslo Sonet LUX vyniká vysokým ergonomicky tvarovaným opěrákem s integrovanou výškově nastavitelnou opěrkou hlavy. 

Základ židle tvoří pevná dřevěná skořepina vyztužená o kovový rám područí  zesílenou houpací mechanikou pro zvýšenou nosnost až 150 kg.

Součástí křesla pevné kovové područky s čalouněnými loketníky. 

Sonet LUX 24H se díky svým výborným vlastnostem hodí pro dispečerská pracoviště policie, armády, hasičů apod.


Vlastnosti a výhody zátěžového křesla Sonet LUX 24H

 • zátěžové křeslo pro nepřetržité 24/7 nonstop provozy
 • pohodlný sedák
 • horní část opěradla doplněná o výškově nastavitelnou opěrku hlavy
 • zesílený houpací mechanismus
 • robustní hliníkový kříž
 • pevné kovové područky s čalouněnými lokteníky
 • kvalitní potahová látky Sempre 01
 • nosnost až 150 kg
 • záruka 2 roky


Technické parametry křesla:

 • výška křesla: 122 – 137 cm
 • výška sedáku: 50 – 58 cm
 • hloubka sedáku: 51 cm
 • šířka křesla: 54 cm
 • hmotnost židle: 23 kg
 • nosnost: 150 kg

 

 

 • Kancelářské křeslo Sonet Lux 24 H
 • Kancelářské křeslo Sonet Lux 24 H
 • Kancelářské křeslo Sonet Lux 24 H
 • Kancelářské křeslo Sonet Lux 24 H
Jak se vyznat v mechanikách?

Může se zdát, že vyznat se v mechanikách kancelářských židlí a křesel je velmi složité. Opak je pravdou. Druhy mechanismů se dělí do třech skupin. Ovšem mnoho výrobců své mechaniky vylepšuje praktickými doplňky, které přispívají k jednoduššímu ovládání židle a k pohodlnému sezení. A dle těchto vylepšení mechanismy také pojmenovávají. Jedná se ale o tři základní mechaniky: houpací, synchronní a asynchronní. HOUPACÍ MECHANIKA je nejjednodušší typ mechaniky. Opěrák i sedák tvoří jeden celek. Lze nastavit sílu protiváhy dle hmotnosti sedícího, ale není možné nastavit sklon a výšku opěráku nebo posun sedáku. ASYNCHRONNÍ MECHANIKA je v drtivé většině výbavou běžných kancelářských židlí. Mechanismus, který je většinou ovládán třemi páčkami, umožňuje nezávislé nastavení sedáku a opěráku- ty netvoří jeden celek. Židle neumožňuje houpání. SYNCHRONNÍ MECHANIKOU jsou většinou osazeny dražší kancelářské židle, které zároveň splňují všechny nároky na ergonomii a komfort sezení. Tato židle se vždy "přizpůsobí" v rámci předem určeného nastavení tělu a zajistí co možná nejzdravější sezení. Mechanismus podporuje DYNAMICKÉ SEZENÍ. Synchronní mechanika také umožňuje aretaci opěráku v určité poloze a nastavení síly protiváhy dle hmotnosti- tedy to, do jaké míry se lze na židli houpat. Chcete se o křeslových mechanikách dozvědět více? ZDE NAJDETE VŠECHNY INFORMACE. Na našem blogu také poradíme JAK VYBRAT KANCELÁŘSKOU ŽIDLI Vám na míru.

O mechanikách Peška

SYNCHRONNÍ MECHANISMUS  je ideální pro správnou ergonomii sezení. Umožňuje aretaci (zajištění) nejčastěji ve 4 polohách a závislé naklápění sedáku a opěráku. Úpravy sklonu se provádí nejčastěji páčkou, která je umístěna na okraji sedáku. Tento mechanismus má většinou také možnost nastavení protiváhy. Tuto funkci ovládá šroub umístěný na spodní straně sedáku.

HOUPACÍ MECHANISMUS H1 je ovládán jednou pákou, která zároveň zajišťuje výškové nastavení židle (plynový píst). Umožňuje houpání s nastavitelnou silou protiváhy a aretací v základní poloze. Síla protiváhy se nastavuje šroubem na spodní straně sedáku.

HOUPACÍ MECHANISMUS H2 Umožňuje houpání s nastavitelnou silou protiváhy a ovládá se dvěma pákami. Jedna slouží k nastavení výšky židle, druhá slouží k nastavení aretace. Ta je možná v 5 polohách. Síla protiváhy se nastavuje šroubem na spodní straně sedáku.

Tyto mechanismy mohou být, většinou na objednávku, doplněné dalšími prvky:

POSUV SEDÁKU: Zmenšení nebo zvětšení hloubky sedu v rozmezí 5 cm.

UP-DOWN: Jde o pohodlnější ovládání nastavení výšky opěráku. U kancelářských židlí nižší třídy se výška opěráku nastavuje pomocí šroubu. Židle se systémem UP-DOWN žádný šroub nemá. Uvnitř opěráku je mechanismus, kterým lze jeho výšku nastavit prostým úchopem do požadované pozice. Uživatel tak nemusí vstávat ze židle. Opěrákem lze pohybovat pouze nahoru. Teprve až dosáhne nejvyššího bodu je možné ho posunout do nejnižšího bodu. Tímto je zabráněno nechtěnému klesnutí opěráku z nastavené polohy.

ANTIŠOKOVÝ SYSTÉM: Zabraňuje samovolnému navrácení opěráku při odjištění funkce naklápění. Aktivuje se pákou a tlakem těla uživatele

Peška - kvalitní české dílo

Firma Peška je jednou z mála českých firem, která se doslova z garáže dokázala propracovat na světový trh. A to díky nadšení zakladatele a majitele firmy Petra Pešky. V roce 1995 začal dovážet s kamarádem hotové židle a křesla ze zahraničí. Později ho rostoucí zájem o kvalitní kancelářské židle přivedl k rozhodnutí posunout se dál. Petr Peška investoval do nového výrobního areálu a vybudoval moderní provoz špičkové úrovně. Zakázky firma Peška dodává dnes téměř do celého světa. Své obchodní zastoupení má například v Mnichově nebo Londýně.

Společnost se zaměřuje především na ergonomii sezení. Sama vyvíjí ve spolupráci s ortopedy a fyzioterapeuty především balanční a zdravotní židle. Nejvýraznějším úspěchem je v tomto sektoru řada Ergo Flex, na jejíž systém vlastní firma patent. Dalšímí patenty je ozdoben systém Balance a aretační zámek Stop&Go.

Nabídku všech produktů od společnosti Peška si můžete prohlédnout zde.

Hodnocení produktu Kancelářské křeslo Sonet Lux 24 H
5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Počet zákazníků, kteří produkt koupili
0
Nahoru