Laboratorní židle 1290 PU ASYN EXTEND

Laboratorní židle 1290 PU ASYN EXTEND z měkčeného polyuretanu, kruh pod nohy, asynchronní mechanika, stavitelný opěrák

Akce
Laboratorní židle 1290 PU ASYN EXTEND Laboratorní židle 1290 PU ASYN EXTEND
Laboratorní židle 1290 PU ASYN EXTEND Laboratorní židle 1290 PU ASYN EXTEND
Kód: 001.4-1290PUASYNEXT
Laboratorní židle 1290 PU ASYN EXTEND

Laboratorní židle 1290 PU ASYN EXTEND z měkčeného polyuretanu, kruh pod nohy, asynchronní mechanika, stavitelný opěrák


Cena s DPH

2 900 Kč + DOPRAVA ZDARMA
Cena bez DPH
2 397 Kč
-15 %
SLEVA
Doporučená cena
3 412 Kč
Cena při platbě předem:
2 842 Kč
ušetříte 58 Kč

Skladová dostupnost

Výrobek vyrábíme na zakázku s přibližným termínem dodání: 14 dnů

Záruka:

24 měsíců

Výrobce:

ANTARES

Způsob dopravy:

Standardní doprava

Zakázková výroba:

Ano


Sestavte si výrobek podle svých představ
Otevřete si konfigurátor a vyberte si vhodné barevné provedení, rozměry, detaily, atd.
Laboratorní židle 1290 PU ASYN EXTEND

Laboratorní židle 1290 PU ASYN EXT je pracovní židle s extra vysokým sedákem. Výšky je docíleno použitím extra vysokého pístu doplněného o výškově stavitelný kruh pro pohodlné opření nohou.

Sedák i opěrák je vyrobený z měkčeného černého polyuretanu. Toto řešení je vhodné a žádané především do prostor, ve kterých jsou zvýšené požadavky na čistotu a hygienu (židle do laboratoře apod.), nebo naopak je židle 1290 vhodná do prašných provozů, kde by kancelářské židle s běžnými potahovými látkami trpěly značným opotřebením.

Židle je vybavena kvalitní asynchronní mechanikou pro nezávislé nastavení sklonu sedáku a opěráku. Díky použité mechanice je mnohem snesitelnější i dlouhodobé pracovní nasazení.

Židle je certifikována dle ČSN EN 1335-1:2002 (EN 1335-1/AC:2002) a ČSN EN 1335-2:2002 (EN 1335-2:2000).

Vlastnosti a výhody:

 • sedák i opěrák vyrobený z měkčeného polyuretanu
 • židle je vhodná do laboratoří i do prašných provozů
 • speciální píst pro vysoké sezení
 • snadno omyvatelná
 • asynchronní mechanika
 • výškově nastavitelný opěrák
 • nosnost 120 kg

 

Orientační parametry:

 • výška sedáku 54 - 80 cm
 • hmotnost: 12 kg (plastový kříž), 13 kg (kovový kříž)

 • Laboratorní židle 1290 PU ASYN EXTEND
 • Laboratorní židle 1290 PU ASYN EXTEND
Asynchronní mechanismus

Výhodou asynchronního mechanismu je možnost nastavit nezávisle na sklonu a poloze opěráku sklon sedáku. Umožňuje tedy nastavení mnoha poloh sezení. Ovládání je prováděno většinou pomocí tří pák a někdy je doplněno i kruhovým ovladačem pro nastavení přítlaku zad. Tím běžně disponuje mechanismus synchronní. Mechanika s touto funkcí je tedy kombinací asynchronního a synchronního mechanismu. 

Může se zdát, že mechanik židlí je nespočet a vyznat se v nich je problém. Není to pravda. Kromě levnějších židlí se základním mechanismem (úprava tuhosti houpání v závislosti na hmotnosti, nastavení výšky sedu a možnost blokace houpání) se mechanismus kancelářských křesel dělí na synchronní a asynchronní. Někteří výrobci ke každému mechanismu přidávají "něco na víc" nebo je kombinují. Proto mohou některé popisy zákazníka dezorientovat.

Chcete se dozvědět více informací o křeslových mechanikách? Rádi byste si vybrali tu správnou židli pro zdravé sezení? ZDE naleznete všechny informace.

O křeslových mechanikách

Kancelářská křesla a herní židle se vyznačují pevně nastaveným úhlem mezi sedákem a opěrákem. Mechanismus křesla umožňuje nastavení výšky sezení a funkce houpání. Levnější typy křeslových mechanik umožňují zablokovat náklon (houpání) křesla jen v jedné poloze. Dražší křesla obvykle disponují mechanikou, pomocí které lze houpání zablokovat ve více polohách. V obou případech je obvykle samozřejmostí možnost nastavení tuhosti houpání dle hmotnosti uživatele.

Na trhu jsou k dostání také synchronní křesla a synchronní herní židle. Jedná se o jakéhosi křížence, který spojuje výhody kancelářského křesla (obvykle prestižní vzhled) s dobrou ergonomií synchronní kancelářské židle.

Chcete se dozvědět více informací o křeslových mechanikách? Rádi byste si vybrali tu správnou židli pro zdravé sezení? ZDE naleznete všechny informace.

 

 

Plynový píst

Plynový píst u kancelářských židlí a křesel slouží k plynulému, rychlému a komfortnímu nastavení výšky sedáku. Toto zařízení používá ke své činnosti stlačený plyn. Plynový píst rovněž umožňuje otáčení židle o 360 stupňů podíl svislé osy.

Výška opěráku

Nastavení výšky opěráku patří mezi důležité funkce každé židle. Prohnutí páteře musí být v souladu s ergonomickým tvarováním opěráku. Tato funkce Vám dopřeje perfektní oporu v bederní části zad. Skvěle funguje především ve spojení se samostatně nastavitelnou bederní opěrkou zad. Nejčastějším systémem pro nastavení výšky opěráku je systém UP-DOWN.

Montáž výrobku

Jelikož nám záleží na tom, aby k Vám Vaše objednávka doputovala v pořádku, dodáváme produkt v demontu. Smontované zboží se totiž přepravuje hůř a může dojít k nějakému poškození. Zároveň tak šetříme životní prostředí, protože na smontované zboží se použije třikrát více balicího materiálu než na rozložený produkt. Ke každému výrobku je přiložen stručný návod k montáži. Montáž je jednoduchá. TEST

Základní parametry
 • Výška postavy
  180 cm
 • Nosnost
  120 kg
 • Područe
  Dle výběru
Hodnocení produktu Laboratorní židle 1290 PU ASYN EXTEND
Průměrná známka na základě
1 hodnocení
5
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Počet zákazníků, kteří produkt koupili
0
 • StanislavKripner
 • 5
hodnoceno: 13. 4. 2019 19:49:33
 • Židle výborná a spokojenost s dodáním perfektní. Vše absolutně bez problémů.
 • nic
Nahoru