Vyhodit opravitelný výrobek je drahé, zbytečné a neekologické. Zlobí Vás Vaše židle ?  Třeba tak že vrže, nebo po dosednutí postupně ztrácí výšku ? Obvykle jde o závady, které lze vzhledem k pořizovací ceně nové židle snadno a levně opravit. Součástí naší prodejny v Brně je rovněž dobře vybavená servisní dílna a sklad zásobený nejpoužívanějšími komponenty. Zlobí Vás Vaše židle? Nevíte si rady s výměnou náhradního pístu, kříže nebo mechaniky? Nevadí, zavolejte nám a domluvíme se na nejrychleji možné opravě Vaší židle.

Nejčastější závady. 

Židle nebo křeslo se kymácí do stran - příčinou může být buď vadný píst (obvykle vylámané plastové obložení mezí pístem a tělem pístu), případně je v některém místě prasklá mechanika židle. Mechanika židle je kovová část, která je přišroubována pod sedákem. Díky mechaniky je možné nastavovat výšku sezení, nebo je možné aktivovat houpání. 

Židle nebo křeslo nedrží výšku - s nejvyšší pravděpodobností je vadný plynový píst. Je to jakási "nastavitelná noha" a jde o jednu z nejvíce namáhaných částí židlí a křesel. Písty nelze opravovat a je potřeba je vyměnit. Existuje několik základních typů plynových pístů. Rádi Vám s výběrem správného pístu pomůžeme. 

Zobrazit nabídku: náhradní píst pro židle a křesla

Židle nebo křeslo nelze zablokovat nedrží výšku - s nejvyšší pravděpodobností je vadný plynový píst. Je to jakási "nastavitelná noha" a jde o jednu z nejvíce namáhaných částí židlí a křesel. Písty nelze opravovat a je potřeba je vyměnit. Existuje několik základních typů plynových pístů. Rádi Vám s výběrem správného pístu pomůžeme. 

Zobrazit nabídku: náhradní mechanika pro křeslo a židli

Kolečka židle se špatně otáčejí, nebo jsou rozlomená. Pokud se kolečka špatně otáčejí, může být příčinou namotání vlasů a chlupů na osičku kolečka. Pokuste se uvolnit tyto námotky. Pokud je kolečko ulomené, je potřeba zakoupit nové. V zásadě rozlišujeme kolečka určená pro koberce (měkké podlahy) a pro tvrdé podlahy (parkety, beton, lino, atd.).  Nejdůležitější pro nákup správného kolečka je zjistit správný průměr čepu (kovová část, která se zasouvá do kříže). 

Zobrazit nabídku: náhradní kolečka pro židle a křesla

Křivé, nebo ulomené rameno kříže, případně poškození kříže v části do které se vsunují kolečka. Je potřeba zakoupit nový kříž. Máte možnost volby mezi nylonovým, kovovým nebo hliníkovým křížem. Nabídku křížů naleznete níže. Nebudete-li si vědět rady, kontaktujte nás. Rádi Vám pomůžeme.

Zobrazit nabídku: náhradní kříže pro židli a křesla

Jsme přesvědčeni o tom, že židle nepatří do popelnice a dále může dobře sloužit Vám, nebo někomu ve vašem okolí.