Skartovací stroje Fellowes

Americká rodinná firma Fellowes je na trhu již více než sto let. Společnost se nezabývá jen vývojem a distribucí skartovacích strojů, ale ve svém portfoliu má široké spektrum kancelářských doplňků. Zabývá se také systémem archivace dokumentů a expanduje i v distribuci čističek vzduchu. Díky dlouholeté praxi a pevné pozici na trhu společnost navrhuje a dodává všem svým klientům kvalitní inovační řešení a zakládá si na profesionálním přístupu k výrobě a na korektním jednání se zákazníky.

Ve vývoji skartovaček dosáhla společnost několika prvenství. V roce 2005 představila skartovací stroj s technologii Safe sense a o tři roky později drtič s funkcí 100% JamProof. V roce 2014 pak firma vůbec jako první prezentovala plně automatickou skartovačku AutoMax. A hlavně- v roce 1990 uvedla na trh vůbec první osobní skartovačku na světě.

Všechny skartovačky od výrobce Fellowes se pyšní nápaditým designem, nadstandardním výkonem a odolností. Protože jsou určeny především pro profesionální využití, vyznačují se vysokým stupněm bezpečnosti, pokročilými funkcemi a intuitivním praktickým ovládáním. Zkušení konstruktéři vyvinuli skartovací stroje, na které se může při likvidaci různých datových nosičů spolehnout opravdu každý.

Společnost Fellowes je vlastníkem mnoha ocenění, která získala nejen za svoje výrobky, ale i za přívětivou firemní kulturu a vstřícnost k zaměstnancům. Firma se také angažuje v různých charitativních projektech.

V současné době patří společnost Fellowes ke špičce ve svém oboru a jako jedna z mála určuje směr vývoje technologií nejenom v oblasti skartace dokumentů.

Ergonomická kancelář Fellowes

Stále rostoucí digitalizace nám sice usnadňuje život, ale zatím nepracuje zcela nezávisle. Důležitým a nepostradatelným článkem řetězce všech elektronických a digitálních pracovních procesů je stále ještě člověk, který se denně v práci potýká u PC s množstvím dat všeho druhu, zaměřuje kamery na dispečerském stanovišti nebo tvoří projekty v grafických či v hudebních programech. Ani po pracovní době ale s počítačem většinou nepřestáváme komunikovat. Pobavit se na sociálních sítích, přečíst si novinky ze světa, případně se realizovat dobytím středověkého hradu v nějaké hře- to vše je dnes standardem. Nedisponujeme však od přírody fyzickými parametry, které by nám umožnily denně usilovně pracovat s PC, aniž by to nezanechalo větší či menší negativní následky na našem zdraví.  Naštěstí je člověk tvor vynalézavý, má se rád a tak velký posun nenastal jen v sofistikovaných technologiích. Světlo světa spatřili pracovní pomůcky s ergonomickým charakterem. Tedy nástroje, které představují optimální řešení požadavků člověka na pracovní podmínky a prostředí. Jsou koncipované tak, aby byly co nejvíce ohleduplné k našemu zdraví a některé mohou být dobrými pomocníky nejenom v práci.

Podle charakteru sedavého zaměstnání je důležitý nejenom správný výběr židle, ale také výběr dalších pracovních pomůcek, které zjednodušují práci a především eliminují nepříjemné dopady na naše zdraví. Po pečlivém výběru je tak možno vytvořit zcela ergonomickou kancelář šetrnou k Vašemu tělu. Produkty společnosti Fellowes jsou Vám k dispozici zde.

 Pracovní stanice Sit-Stand

Máte sedavé zaměstnání a Vaše tělo říká, že i pohodlná a ergonomická židle je občas nudná? Chcete změnu? Tato pracovní stanice motivuje ke střídání pracovních pozic při práci s PC. Nemusíte se omezovat jen na drobné pauzy s procházkami po kanceláři  a s drobnými cviky. Můžete se k práci postavit nejen čelem, ale i doslova.   Pomocí speciální technologie lze rychle a jednoduše měnit výšku pracovní stanice v rámci až 22 poloh. Sami si tak snadno můžete vybrat výšku, ve které se Vám bude pracovat nejlépe. Pracovní stanice předchází především problémům se zády a s krční páteří.

Filtry na ochranu soukromí, ochranné fólie

Pracujete s citlivými daty nebo je Vám nepříjemné, když vedle sedící kolega pohlédne- byť nechtěně- na Váš monitor? Ochranná fólie spolehlivě zajistí, aby údaje na obrazovce byly viditelné jen pro Vás. Člověk, který se bude dívat z boku nebo z úhlu 30 stupňů uvidí jen černou obrazovku. Data jsou viditelná jen osobou sedící přímo proti monitoru.

Ergonomické opěrky na židle

Tyto opěrky jsou vhodným doplňkem pro židle, které nejsou ergonomicky konstruované. Zprostředkovávají pohodlné sezení, ale především předcházejí únavě svalů. Eliminují riziko problému s páteří a křivých zad.  Pro židle, které nemají ergonomický charakter, jsou bederní a zádové opěrky nezbytností.

Podpěrky chodidel 

Při práci v kanceláři často zapomínáme na správnou polohu chodidel. Jedna ze zásad správného sezení je mít dostatek prostoru pro nohy a nutnost mít při sezení obě chodidla cele položené na podlaze. Mimo jiné i pro předcházení rizika vzniku křečových žil. Podpěrka chodidel je velmi efektivním doplňkem kanceláře. Lze ji l  libovolně naklánět a polohovat. Chodidla tak budou mít vždy požadovanou oporu po celé své ploše.

Ergonomické podložky pod myš

Jedním z nejzávažnějších rizikových faktorů při práci s PC je práce s myší. Dlouhodobě může vést k syndromu karpálního tunelu nebo k syndromu tenisového loktu. Prevencí jsou ergonomické podložky, které zajistí pohodlnou práci s myší i s klávesnicí a fixují zápěstí. Podložka je naplněna gelem nebo zhotovena z měkké látky.

Podložky pod myš

Efektivní prací s myší zajistí podložka s kvalitním povrchem a s odolnou spodní vrstvou, která zabraňuje jejímu posouvání po každém druhu pracovního stolu.

Držáky na klávesnici

Držáky na klávesnici jsou praktickým pomocníkem a osvědčí se v místech, kde je nedostatek prostoru nebo u méně vysokých a neširokých pracovních stolů. U držáku v podobě závěsné zásuvky je možno nastavit výšku požadovaného umístění klávesnice.

Stojany pod notebooky

Nosíte si práci v notebooku a v kanceláři potřebujete větší monitor? Nebo máte malý stůl? Stojan pod notebook je ideálním řešením. Díky němu si můžete uzpůsobit výšku obrazovky, ale třeba také propojit externí klávesnici nebo myš.

Ramena pro monitory a notebooky

Šetří prostor na Vašem pracovním stole. Nastavitelné rameno zajistí správnou polohu vyhovující výšce očí i vzdálenosti, ve které od monitoru sedíte.

Stojany pod monitory

Umožňují nastavit správnou výšku monitoru, šetří místo a jsou pomocníkem i pro organizaci drobných kancelářských pomůcek.

Držáky na dokumenty

I při práci na PC potřebujeme spoustu papírových listin. Není praktické jimi zavalit polovinu stolu a neustále k nim sklánět hlavu. Pohodlnější a šetrnější k našemu tělu je pomoci si držákem na dokumenty, který můžeme umístit kamkoli na stůl. U držáku se dá nastavit výška i úhel.

Stojany pod počítač a tiskárnu

Stojany pod stolní počítač a tiskárnu efektivně šetří místo a také bezpečně přístroj ochrání.

Drobné příslušenství k PC a na kancelářský stůl

Usnadňují organizaci drobných kancelářských potřeb na psacím stole.

Skladování CD/DVD

Když potřebujete zpřehlednit a fyzicky ochránit svoje data nebo zorganizovat sbírku filmů.

Čistící prostředky Fellowes

Všechny čistící prostředky Fellowes jsou navrženy přímo pro úklid a ošetření veškerého vybavení kancelářského pracoviště. Mají antistatický charakter a jsou dermatologicky testované.