Potřebujete nakoupit kancelářský nábytek, kancelářské židle nebo vybavení do kanceláře s náhradním plněním? 

RAFNI s.r.o.  splňuje limity dané zákonem pro poskytování náhradního plnění, jsme zaměstnavatelem, který zaměstnává více než 50 % zdravotně postižených osob z celkového počtu zaměstnanců na speciálně uzpůsobených pozicích.

Co získáte, když nakoupíte nábytek s náhradním plněním od nás?  

  • Splníte povinný podíl zaměstnávání OZP
  • V případě odběru služeb získáte užitečné podpůrné služby, které využije společnost z jakéhokoliv odvětví.
  • Ušetříte peníze – výrazná úspora financí oproti odvodu do státního rozpočtu.
  • Snížíte personálních náklady společnosti.

Co je to náhradní plnění?

Náhradní plnění je jedna z možností firem, jak plnit povinnost podpory osob se zdravotním postižením (dále OZP). Zákon č. 435/2004, o zaměstnanosti ustanovuje, že zaměstnavatel zaměstnávající více než 25 osob musí zaměstnávat alespoň 1 člověka se zdravotním postižením.  Může se však stát, že z různých důvodů firma není schopna zaměstnávat OZP. Povinné plnění lze naštěstí naplnit i dalšími způsoby.

Zákon č. 435/2004, o zaměstnanosti upravuje i další možnosti, jak povinné plnění splnit?

Přímým zaměstnáváním OZP na trhu práce. Každý zaměstnavatel s více než 25 zaměstnanci by měl zaměstnávat 4 % OZP z celkového počtu. Na 25 zaměstnanců alespoň jednoho se zdravotním postižením.

Finančním odvodem státu (znamená to 2,5násobek průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství za první až třetí čtvrtletí sledovaného kalendářního roku za každou OZP, kterou by zaměstnavatel měl zaměstnat).

Odběrem služeb v rámci náhradního plnění prostřednictvím aktérů chráněného trhu práce